Laululapsed tõid hinge kevade!

Kolmapäeval, 10. mail toimus taas Räpina Muusikakooli lauluõpilaste kontsert „Õhtu lauludega“. Sel aastal toimus üritus kümnendat korda ning seetõttu olid juubelikontserdile kaasatud ka mitmed Põlva Muusikakooli solistid . Õhtujuhina oli sel päeval ametis tuntud laulja Eva Talsi, kes innustas lauljaid ning oli neile igati toeks. Ta kutsus särtsakalt ka publikut lauljatele kaasa elama. See õhtujuhtimine oli tema elus esimene ja Eva sai oma ülesandega hästi hakkama.
Kontserdi avalauluks oli tütarlaste ansambli poolt esitatud Heini Vaikmaa „Las ma värvin sind punaseks“. See lugu on nii pop-folgilik ning sobib tüdrukutele suurepäraselt, sest näitab ka piigade rajumat poolt. Ansambli koosseisu kuuluvad Amalie Belaš, Erle-Mai Pabusk, Merlin Tolmusk, Helerin Salve, Angelika Apuhtin, Tairi Tolmik, Katariina Nagel, Viktoria Jürgenson, Liis-Marielle Kokmann. Tore esitus!
Järgmisena astusid püünele Minna Emilia Vürst ja enamike lauljate juhendaja Margot Suur. Väike Minna pühendas Riina Vartsi ja Heini Vaikmaa loodud laulu oma emale, kel oli juhtumisi samal päeval sünnipäev. Laul oli kaunis ning tõi esile meeldiva kontrasti lapselikult heleda ning naiselikult sügavama hääle vahel. Mõtted läksid rändama lõunamaadele, kui Helerin Salve, kes õpib laulu alles 1. aastat, esituses kõlas laul „Kevadine aeg“. Eks me kõik ootame pikisilmi sooja kevadet! Õhtujuht soovitas Helerinil proovida laulmist koos klaverisaatega, sest Helerin õpib muusikakoolis ka sel erialal. Malbehäälne Erle-Mai Pabusk tutvustas kuulajatele oma esitatud laulu läbi luikede hingeelu. Ka Katariina Nagel, kes kõlas madalas registris huvitavalt, lubas Anu Röömeli laulu kaudu meile päikest tuua. Eks me näe! Väga julgelt mõjus Mats Truija esitus, kellele laulis backi tema hääleseadeõpetaja Arno Tamm. Bossanovalik ja elegantne oli Angelika Apuhtini poolt lauldud „Aega luuleks“. Angelo Raoul Lombardo esines kui tõeline filosoof, kui arutles teemade üle Jaan Tamme ja Novella Hansoni laulus „Kes on kuningas või lihtsalt muidu rikas“. Äge oli! Sarmikas Tairi Tolmiku esituses kuulsime laulu „Sinu naeratus“, kellele laulis taustvokaali Amalia Belaš ja kes ise järgmisena oma solistioskusi näitas. Kaunihäälne Amalia laul kutsus meid rõõmsalt üles ja alla liikuma, otsima ja leidma… Kui kord oli Andry Musta käes, oli selge, et kohe saame kuulda midagi lahedat. Ja sealt see tuli – Tõnis Mägi/Stevie Wonder „Tänavamoosekandid“! On suur oskus – täita lava ning innustada kogu publikut laulule kaasa plaksutama!
Järg oli kahe külalise käes. Püünele asus Laulukarusselli finalist, Spice 2016 Grand Prix võitja ning Põlva Muusikakooli viiuliõpilane Sireli Salum. Margot Suur on Sirelile kirjutanud laulu „Tuuled“, mis noorukesele säravale solistile ääretult sobis. Sensuaalse laulmismaneeri poolest tuntud andekas Marilill Suvi lõpetab sel kevadel gümnaasiumi ning loodetavasti jätkab muusikuteed. Marilille poolt esitatud hingepugev William Robinsoni „Whos Lovin You“ ei jätnud publikut külmaks! Kätte jõudis Marike Peedosaare kord, kes oma madala ja karedalt salapärase esitusega tõi kuuldavale oma lemmikhelilooja Bon Jovi loo.
Jan-Mattias Kottise on mulle varasematest aastatest silma/kõrvu jäänud. Ka seekord võlus kuulajaskonda Kaari Sillamaa ja Martin Erikssoni populaarse lauluga „Sa ju tead“. Esitus oli põnev, sest väga selgelt oli kuulda erinevad hääletämbrid, mida on selles eas noormehel küllalt keeruline oskuslikult kasutada, kuid laulmine õnnestus tal kenasti.
Hedvig-Hanna Raud esitas laulu „You ve Got a Friend“, mis läks hingepõhja ja kriipis seal mõnusasti veel mõnda aega. Hoopis teise meeleolu tõi saali Kadi Kaldmäe, kelle lauldud hoogne ja ülimalt tuntud Stevie Wonder`i „Dont You Worry Bourt a Thing“ džässilik versioon oli väga lahe.
Kontserdi lõpuks esines Eva koos abikaasa Villu Talsiga. Esitusele tuli kõigepealt viiulil ja mandoliinil kaks polkat – Viljandi polka ja Eva loodud „Kribu-krabu polka“. Veel kõlas Juhan Aare ja Eva loodud „Kõik on tänavu teisiti“. Õhtu lõpetuseks paluti kõik õhtu läbiviimisega seotud lavale: Riivo Jõgi (klaver ja ansambli juht), Märt Nõmm (basskitarr), Tiit Kevad (löökriistad), moodustades minu meelest vahva ja muusikaliselt stiilse koosluse „Kevadnõmmejõgi“, Eva ja Villu Talsi, õpetaja Arno Tamm ja muidugi kauni õhtu „peasüüdlane“ ja korraldaja Margot Suur. Lauljaid ning õhtu tegelasi tänati Räpina Muusikakooli ja Põlva Muusikakooli poolt.

Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Täname meie toetajaid: Räpina Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp, AS Lõuna Pagarid

Comments are closed.