Muusikakoolis algas uus kooliaasta rõõmsal noodil!

1. klassi õpilased 01.09.2022.a

Foto M. Klimberg-Hyötyläinen

Ja taas uus aastaring Räpina Muusikakoolis. Algas nii, nagu alati: rahvarohkelt, pidulikult, lillesülemitega. Lõpuklassi õpilased heiskasid kooli ees sinimustvalge, rahvas laulis hümni, Elli Käbina juhatusel esinev puhkpilliorkester rõõmustas kõikide meeli optimistlike lugudega. Kooli direktor õnnitles kokkutulnuid Räpina Muusikakooli 35. sünnipäeva puhul. Juubelipidustused toimuvad laupäeval, 05. novembril kell 17 Räpina Aianduskooli/Kultuurikeskuse saalis, kuhu on oodatud kõik muusikasõbrad. Seejärel aga kiirustas rahvas taasalgavate vihmasabinate eest peitu Sillapää lossi. Aga seekord hoopis muuseumi hallatavasse 1. korruse pidulikku saali. Ja siis selgus ootamatu tõsiasi, et publikut on tavapärasest enam ning napib toole. Kiiresti organiseeris lahke juhataja Tiiu Marran istekohti kõrvalruumist juurde. Meeleolu oli ülev, hinges väike sabin, sest iga uus algus pakub ju põnevust, eriti uute õpilaste seas.
Sissejuhatuseks lasi Minna Emilia Vürst kõlada oma kaunil lauluhäälel ning esitusele tuli Margot Suure ja Silvi-Astrid Mickelini „Lehtede sahinas“. Seejärel sai tervituseks sõna Räpina vallavolikogu esimees Peeter Sibul, kes tõstis esile muusikahariduse tähtsust. Kõne lõppedes ulatas hr Peeter Sibul direktorile üle kauni lillekimbu. Muusikakooli direktor tuletas koosolijatele meelde teretamise kui piltlikult öeldes visiitkaardi ulatamise tähtsust inimestevahelises suhtluses. Muusikakooli ülesandeks on ju anda mitmesugust haridust – muusikaõpetust, esinemis- ja käitumisoskust, julgust, aja planeerimist jne jne. Samuti avaldas direktor headmeelt selle üle, et viiruste levik on vähenenud ning kohaletulnute näod on koheselt äratuntavad, sest veel pole tarvidust maske kanda.
Veel rääkis direktor muusikakooli õpilaste tegemisest suveperioodil. Lauljad andsid kontserdi „Unustatud mõisate“ külastusmängu raames. Omaette kontserdi andsid Sillapää lossis meie õpetajad Margot Suur ja Jürgen Järvpõld. Lauljad ja instrumentalistid esinesid Tartus Autovabaduse Puiesteel seoses Tartu 2024 kultuuripealinna sündmuste raames. Alfred ja Minna Emilia Vürst osalesid edukalt Rootsi konkursil, kus Alfred pälvis 2. ja Minna 1. koha. Arhanna Sandra Arbma osales onlines Odini rahvusvahelisel laulukonkursil ja saavutas seal 1. koha!
Suvel salvestati õpetaja Margot Suure kirjutatud laulude muusikavideosid laulusolistide ja nooremate piigade ansambliga. Valminud videod laetakse üles ka kooli kodulehele.
Lauljatel Arhanna Sandra Arbmal, Minna Emilia Vürstil ja Gete-Ly Vijal on tulemas oktoobrikuus suured plaadiesitluskontserdid koostöös Tallinna Politseiorkestriga. Kontserdid toimuvad „Estonia“ ja „Vanemuise“ teatrites ning Pärnu kontserdimajas. Erinevad heliloojad (ka Margot Suur) on kirjutanud toredaid lastelaule ning suve lõpus salvestati koos politseiorkestriga esitatud laulud plaadile.

Mitmed õpilased osalesid suvel muusikalaagrites. Georg Neimann Kihnu akordionilaagris ning mitmel korral Tallinnas Vabariiklikus Noorte Akordionistide laagris, et sügisepoole sõita Itaaliasse konkursile. Lemme Salf viibis kitarrilaagris, Alfred Vürst aga Värska keelpillilaagris ja Avo Otsa Noorte Trompeti Suveakadeemias. Minna Emilia Vürst ja Marleen Punnisk veetsid muusika seltsis aega Värska 25. keelpillilaagris. Minna Emilia osales ka flöödiga Pärnu muusikafestivalil/Järvi akadeemias, Kratt festivalil ja Eesti Flöödiühingu suveakadeemias osalemiseks. Otto Valter Vürst mängis Avo Otsa Noorte Trompeti Suveakadeemias. Miriam Metsanurm aga väisas hoopis bändilaagrit.

Gete-Ly Vijale pakuti põnevat võimalust salvestada IV klassi uue solfedžoõpiku näidislaule. Õpiku autoriteks on Piret Rips-Laul ja Kersti Juurma. Laule oli kokku tervelt 5. Gete esitas ka aktusel ühe laulu, mille autoriteks olid Piret Rips-Laul ning Kersti Juurma “Sügis”.

Kindlasti teeb meie kooliperele rõõmu see, et õpilaste arv on taas tõusuteel ning et uued õpilased moodustasid saalis publiku ees päris muljetavaldava rivi.
Alanud kooliaastal liitusid õpetajate perega viiuliõpetaja Helena Valpeteris, basskitarri ja bändiõpetaja Alari Piispea. Peatselt ühineb õpetajatega ka puhkpilliõpetaja ja dirigent Margus Kasemaa.
Palava aplausiga tervitati kohaletulnute poolt uudist, et õpetaja Margot Suur on pälvinud Põlva maakonna huvikooli Aasta Õpetaja tiitli.
Aktust jäi lõpetama Arhanna Sandra Arbma Margot Suur / Anne Arbma lauluga “Sõber hea”.

Algavaks õppeaastaks kõigile indu, tublidust, pealehakkamist, jõudu raskuste ületamiseks ning palju head muusikat!

Marika Klimberg-Hyötyläinen
Räpina Muusikakooli direktor

Muusikakooli avaaktusel oli palju publikut

Foto M. Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli õpetajad 2022.a sügisel. Pildilt puudub O. Iljašenko

Foto Peeter Sibul

Koosolnuid tervitas Räpina vallavolikogu esimees hr Peeter Sibul

Foto M. Klimberg-Hyötyläinen

Comments are closed.