Räpina Muusikakooli lõpetas 30. lend!

Räpina Muusikakooli 30. lennu lõpetajad ja õpetajad. (Foto autor Aivo Parmson)

Laupäeval, 03. juunil oli muusikakool siginat-saginat täis ning paljudele lõpetajatele puges hinge väike ärevus. On ju saanud aastakümnetepikkuseks traditsiooniks, et lõpuaktusel esinevad kontserdil kõik kooli lõpetajad. Nii oli see ka tänavu. Lisaks sellele loetakse ette kõigi lõpetajate iseloomustused, mille olid tavapäraselt koostanud muusikakooli õpetajad. Seega päevakangelastel oli, mida oodata!
Kui Margot Suur oli ette lugenud direktori käskkirja lõpetamiste, kiituskirjade ja muu asjakohase kohta, tervitasid aktusel viibijaid muusikakooli tütarlaste ansambel Heini Vaikmaa väga päevakohase lauluga “Muusikud kiiresti suureks saavad”. Ja jõudiski kätte aeg näidata, mida lõpetajad on omandanud 7 aasta jooksul. Kevin-Paul Talviste (J.Püvi akordioniklass) esituses kuulsime romantikahõngulist Henn Rebase pala “Hommikune jälg”. Amalia Belaši (E.Petrova klaveriklass) mängis tehnilise Hermann Berensi “Etüüdi”. Raul Petersell (A.Asteli akordioniklass) näitas oma oskusi Konstantin Mjaskovski “Etüüdiga”. Romantiline Ludvig Schytte “Pala” kõlas Andry Musta (E.Petrova klaveriklass)esituses. Tõeliseks maiuspalaks oli ülituntud Frederic Chopini`i “Vihmapiiskade prelüüd” Tairi Tolmiku (M.Võrgu klaveriklass) esituses. Tehniliselt üliraske oli Nikolai Rimski-Korsakovi “Kimalase lend”, millega Reno Kokmann (K.Männiku löökpilliklass)sai hästi hakkama.
Sõnavõtuga esines Kaido Palu, Räpina vallavanem, kes tunnustas lõpetajaid kahes koolis õppimise eest ning soovis kõigile õpilastele indu jätkamiseks.
Direktor tänas lilledega kõiki 25 õpilast, kes Räpinat ja Põlvamaad kodumaistel ning ka piiritagustel konkurssidel esindanud on: Mia Mirel Asi, Angelika Apuhtin, Mihkel Toomas Heering, Margit Jaagund, Jaan Junson, Kadi Kaldmäe, Reno Kokmann, Miriam metsanurm, Andry Must, Kaisa Mähar, Maia Mähar, Erle-Mai Pabusk, Marike Peedosaar, Regnar Preeden, Hedvig- Hanna Raud, Karoliina Raudberg, Gregor Mathias Rämson, Mirel Rämson, Helerin Salve, Kristjan Tagel, Tairi Tolmik, Jakob Täht, Lenna-Emilie Võikar, Aksel Vürst ja Minna Emilia Vürst.

Üleminekueksami sooritasid edukalt Victoria Jürgenson, Krettel Kivisaar, Katariina Nagel, Eva-Lotta Oimar, Hanna-Marleen Oras, Regnar Preeden ja Lenna-Elimie Võikar ning kõik pääsesid õppima muusikakooli vanemasse astmesse.
Muusikakooli poolt tänas direktor ka kooli kõige kauaaegsemat ja väga mitmekülgset õpilast Kadi Kaldmäed, kes on muusikakoolis kokku õppinud kogunisti 12 aastat! Seoses õpetaja Arno Tamme tööle asumisega on muusikakoolis hoogustunud õpilaste omaloomingu esitamine. Kuulajate ette jõudiski aktusel Diana Pihlapi ja õpetaja Arno Tamme ühiselt loodud pala. Kahjuks tuli õpetaja Tamm meie kooli vaid üheks aastaks ning asub sügisest tööle H.Elleri nim Tartu Muusikakooli.

Vabaõppe noorema astme lõpetasid Katariina Nagel (laul) ja Kevin Nirk (basskitarr), vanema astme Andry Must (laul) ja Marios Tammes (klaver).
Kiitusega lõpetasid Räpina Muusikakooli 2016/17. õppeaasta: Laura Heering, Hannes kerge, Julianna Kuusmaa, Mauris Meenbek, Miriam metsanurm, Marleen Möller, Mirel Rämson (klaver ja löökpill), Priit Teplenkov, Adeele Truija, Sandra Kahu, Lisett Koitsaar, Georg Neimann, Gregor Mathias Rämson, Sofia Žarova, Kristjan Tagel, Joosep Truija, Minna Emilia Vürst (viiul ja flööt), Jaan Junson, Cordelia Liiv, Kaisa Mähar, Marili Piirisild, Helerin Salve, Aksel Vürst (klarnet ja löökpill), Erle-Mai Pabusk, Diana Pihlap, Reno Kokmann ja Tairi Tolmik. See on küllalt haruldane, kui lõpetaja lõpetab kiituskirjaga, kuid Tairi ja Reno said sellega hakkama!

Aktuse “magustoiduks” jäidki lõpetajate iseloomustused, mille kaudu paljudele tehti mõttes pikk pai, kuid mõni kuulis ka vähest kriitikat läbi huumoriprisma. Kuna kõik lõpetajad on võimekad ja toredad noored muusikud, siis tegi direktor kõigile erakordse ettepaneku jätkata õpinguid ka edaspidi. Kahjuks sellist ettepanekut kõigile lõpetajatele igal aastal pakkuda pole võimalik.

Lõpetuseks tahan avaldada suurt tänu lapsevanematele, kes koostöös muusikakooliga oma lapsi arendavad ja suunavad!

Lõpetajate nimel esines kõnega Raul Petersell, kes toonitas, et on väga uhke tunne olla 30. lennu vilistlane ning kinkis lennu nimel koolile toreda foto lõpetajatest ning suure tordi.

Ilusat suvepuhkust nii õpilastele, lõpetajatele, lastevanematele ja õpetajatele! Taaskohtumiseni sügisel!

Marika Klimberg-Hyötyläinen,

Räpina Muusikakooli direktor

 

Comments are closed.