Sofia Rubina ja Andre Maaker andsid Räpina Muusikakoolis erilise etenduse!

Kontserdiarvustus.

Kolmapäeval, 20.03 andsid Sofia Rubina ja Andre Maaker vapustava kontserdi, mis jääb veel kauaks hinge helisema. Harva näeb solisti, kes mitte ainult ei laula, vaid asetab piltlikult öeldes kogu oma hinge peopesale. Sofia näitas end tõelise diivana, näitlejana, tantsijana, innustajana ja meelelahutajana – ja seda kõik ühes isikus. Eriliseks tegi kontserdi juba ka see, et esinejad suutsid esimese 15 sekundiga publiku pihku haarata ja kogu täiega lummata! Niisugust seika aga pole küll kooli 31-aastase ajaloo jooksul kordagi juhtunud, et esineja kutsub lapsed ette tantsima ning lustima ning lapsed lähevadki! Kui kutsuja (Sofia) on nii emotsionaalne ja heasoovlik, siis ei suudagi keegi kutsele vastu panna. Ausalt öeldes mul eneselgi  liikusid jalad muusikarütmis, hoolimata sellest, et kaasaelamise märgiks olid juba ka käed nipsutamise ja plaksutamisega ametis. Palju ei puudunud, et oleksin tantsu läinud lööma. 🙂 

Andre Maaker oli instrumendi tõttu vähemliikuvam, kuid sugugi mitte vähemtemperamentsem. Kaugel sellest! Kogu saalitäis publikut sai nautida tema väga erilisi kitarrisoolosid, fantastilist mängutehnikat, erilist muusikatunnetust ning suurt muusikasse sisseelamist, mida me kõik tajusime tema kehakeele, pilkude ning esitatava muusika kaudu. Lihtsalt fantastiline artist!

Kontserdil tulid esitusele tuntud ja vähemtuntud jazzi- ja soulilood, juudi rahvalaulud ning Sofia Rubina looming. 

Sofia Rubina esines meil teistkordselt. Esimene kord oli umbes 15 aastat tagasi, kui ta õblukese tütarlapsena tuli meie vanasse muusikakooli esinema. Olin temast siis veidi kuulnud, kuid üllatus oli juba tookord suur, kui ta suutis kogu saali kaasa laulma panna. Sestap oligi põnev taaskohtumist oodata. Lavapartneriks oli siis Marek Talts (kitarr). Andre Maaker esines meil 2 aastat tagasi, kus ta esitas ülituntud laulupeo viise kitarril. Publik jäi ka toona kontserdiga väga rahule.

Ja hoolimata sellest, et kontsert toimus mõned päevad tagasi, jään ma juba järgmist kontserti ootama! Kogu saalitäis publikut  sai mõjusa energiasüsti ning positiivse emotsioonilaengu. Kontserdi lõpus tõusis rahvas tänutäheks püsti ning kutsus pika aplausiga esinejad tagasi, kes esitasid lisapalana ülituntud Louis Armstrongi laulu “What a Wonderful World”. Kes kontserdile ei jõudnud, jäid ilma millestki väga erilisest….

 

Marika Klimberg-Hyötyläinen

Räpina Muusikakooli direktor

Comments are closed.